top of page
Poradenství

DIAGNOSTIKA

Komplexní dle tradiční čínské medicíny

Zdravotní stav, který Vás vede k návštěvě terapeuta tradiční čínské medicíny je výsledkem mnoha faktorů, od stravování, životního stylu, přes okolností a událostí, které v průběhu Vašeho života nastaly. Proto při úvodním rozhovoru zjišťuji vše důležité, od kvality spánku, trávení, vylučování, pocení, přes nejčastější pocity, chutě, nálady i potřeby. Věnuji pozornost různým maličkostem, které Vám znepříjemňují život. Pozoruji sílu a kvalitu pulzu na obou rukách, velikost, tvar a barvu jazyka, celkovou konstituci člověka. Z celkového obrazu si utvářím ucelenou představu o tom, co se s Vámi děje. Zda potíže, které cítíte prameni z nedostatku nebo nadbytku, zda Vám dělá dobře doplnění či uvolnění, zahřátí či ochlazení.

Diagnostika
guasha šíje.jpg

GUASHA

Vyjímečná staročínská masáž

Má nejoblíbenější technika. Patří mezi velmi staré, tradiční masážní techniky s použitím speciální kamenné destičky. "GUA" znamená škrábka - škrábat, "SHA" znamená výsev, Škrábáním chceme jakoby vyškrábat nemoc z těla ven, a při tom se na těle tvoří červené skvrny - SHA. Jsem žákyní paní profesorky Zhang Xiuqin. 1.škola TCM v Praze, na které tuto techniku přednáším je Evropským vzdělávacím centrem Guasha, které tuto techniku vyučuje podle systému paní profesorky.

Guasha
tuina.jpg

TUINA

Masáž se stimulací toku energie a krve

Na rozdíl od klasických masáží se Tiuna masáže provádí na oblečeném těle a nepoužívají se oleje. K použití masáží Tuina je zapotřebí znát přesný průběh akupunkturních drah, lokalizaci jednotlivých bodů a je třeba znát jejich účinky. Protože systém drah propojuje povrch těla s jeho vnitřkem, terapeut využívá těchto drah a bodů k harmonizaci vnitřního prostředí, zprůchodňuje tok energie a krve a tím tyto orgány stimuluje. Speciální masážní techniky Tuina harmonizují systémy výživy a obrany. 

Používáme je nejen k řešení potíží na kosterním a svalovém aparátu. Můžeme je tedy využívat i při zcela běžných onemocněních, ke zlepšení celkového stavu a k posílení obranyschopnosti a samolečebných schopností těla. Významě mouhou pomoci ke zklidnění a regeneraci nervové soustavy.

Tuina
tuina 2.jpg

AKUPRESURA

Stimulace bodů na těle

Na jednotlivých drahách se nachází body, které mají charakteristické účinky. Stimulací těchto bodů můžeme ovlivnit tok energie a krve v dráze, můžeme ovlivnit celkovou šlachosvalovou dráhua tím řešit bolestivé stavy a také můžeme ovlivnit činnost vnitřních orgánů.Ke stimulaci využívám kameny, a akupresurní pátradla. Efekt je stejný jako při použití jehly.

Akupresura
Fytoterapie
koření

FYTOTERAPIE

Bylinné směsi dle tradičních receptur

I laikovi je známo, že lidstvo od nepaměti používá k léčení běžných chorob různé léčivky. V čínské medicíně tomu není jinak. Protože mezi jednotlivými terapiemi jsou různě dlouhé intervaly, je někdy nutné, aby člověk užíval bylinné směsi, které ve zvolené terapii pokračují a doplňují ji.

Směsi, které využívám jsou sestaveny podle tradičních čínských receptur, s jemnými úpravami, aby nedocházelo k užívání živočišných produktů. 

V minulosti se byliny a bylinné směsi užívaly jako hlavní terapeutický základ, babky kořenářky a šamané existovali po celém světě. Byliny tu s námi byly, jsou a budou i v časech budoucích a my bycho měli využívat jejich účinku ve prospěch našeho zdraví.

Veggie Poke

DIETETIKA

Jídlo jako lék

Proč někomu jídlo prospívá a druhému stejné jídlo škodí. Proč někdo vůbec nepřibírá na váze a druhý okamžitě tloustne. Jaký vliv mají na naše trávení průmyslově zpracované potraviny a co je vlastně celkově zdravé. Proč některé diety nefungují a jak se vlastně stravovat, aby tělo mělo dostatek energie a vitality. Stravování podle konstitučních typů a celkového stavu. Není lhostejné, jak se stravujete, proto součástí terapie bude úprava jídelníčku.

Dietetika
baňky.jpg

BAŇKOVÁNÍ

Uvolňění svalstva, zad a kloubů, zlepšení zánětlivých stavů

Z celkového pohledu se jedná o vypouštěcí a zprůchodňující metodu. Používají se baňky s odsávacím ventilem, nebo skleněné baňky, které se přisají za použití ohně. Cílem baňkování je uvolnění svalstva, bolestí zad a kloubů, zlepšení u zánětlivých stavů, čili vypuštění horkosti. Podtlak, který vytváří přisátá baňka nadzdviháva podkoží a v daném místě dochází k oživení krevního řečiště, odstranění krevních stází a celkovému uvolnění. Nejznámější je přikládání baněk na oblast šíje, ramen a zad, velmi žádoucí je baňkování v oblasti kyčelních kloubů.

Baňkování
moxibuce.jpg

MOXOVÁNÍ

Podpůrná léčba teplem a kouřem

Z celkového pohledu se jedná o doplňovací metodu. Stimulací některých bodů teplem dochází k prostoupení tepla do drah celkově. Cílem moxování je odstranění bolesti, chladu a vlhkosti, uvolnění a celková podpora organismu. Používají se k tomu pelyňkové doutníky a kuželíky. Hořící pelyněk sálá teplo, jež prostupuje drahami hlouběji do těla a zahřívá, doplňuje energeticky slabší místa, například oblast ledvin či oblast podbřišku a pánevního dna. Velmi často se tato metoda používá k harmonizaci menstruačního cyklu, k posílení obranných sil v období viróz, v období podzimních plískanic a behem zimního období.

Moxování
bottom of page